اخبار ویژه, جامعه

جزئیات جدید طرح خرید اعتباری | مبلغ اعتبار افزایش خواهد یافت ؟

محمدحسین قمری ضمن بیان اینکه طرح عید تا عید به صورت پایلوت یا آزمایشی برای نوروز اجرا شده و احتمال

Print Friendly, PDF & Email
کد خبر : 7138
جمعه 25 اسفند 1402 - 13:12

محمدحسین قمری ضمن بیان اینکه طرح عید تا عید به صورت پایلوت یا آزمایشی برای نوروز اجرا شده و احتمال تمدید این طرح وجود دارد، گفت: این طرح خرید اعتباری در قالب بیشتر از ۴۵ روز و اقساط بلند مدت با مبلغ بیشتر ادامه پیدا می‌کند. در حال حاضر اعتبار این طرح برای هر فرد ۲۰ میلیون تومان است، اما احتمالاً بعد از عید اعتبار تا ۱۵۰ میلیون تومان با یک سفته الکترونیک به عنوان ضامن و بدون سود پرداخت خواهد شد.

به گفته وی تاکنون ۵۰۰ هزار نفر وارد فرایند اعتبار گرفتن شدند و حدود ۳۴ تا ۳۵ هزار واحد صنفی به این طرح اضافه شدند تا محصولات خود را به صورت اعتباری به شهروندان عرضه کنند. چند پلتفرم فروش آنلاین هم در این طرح حضور دارند. واحدهای صنفی بیشتر در حوزه کالاهای تند مصرف، پوشاک، کیف و کفش، موبایل، لوازم الکترونیک، لوازم خانگی و سایر خدمات مانند خدمات دندانپزشکی و گردشگری هستند.

قمری با بیان اینکه دریافت اعتبار در طرح عید تا عید بدون ضامن و وثیقه و بدون سود است، تصریح کرد: تامین مالی این طرح از سوی اصناف انجام می‌شود و واحد صنفی می‌پذیرد که با تضمین دولت و بانک پرداخت پول به صورت اقساطی انجام شود و به همین دلیل هم وام بدون سود است و خلق نقدینگی هم انجام نمی‌شود.

گفتنی است پیش از این اتاق اصناف ایران اعلام کرد که با هدف تنظیم بازار در ایام پایانی سال جاری و همچنین افزایش قدرت خرید عموم مردم و اقشار مختلف کشور، طرح ملی فروش فوق‌العاده «عید تا عید» با محوریت اتاق‌های اصناف سراسر کشور برگزار می‌شود.

در این راستا و بر اساس تفاهمنامه منعقد شده میان اتاق اصناف ایران و یکی از بانک‌ها، مبلغ ۲۰ میلیون تومان خرید اعتباری در طرح فروش فوق‌العاده «عید تا عید» درنظر گرفته شده و عموم مردم می‌توانند بر اساس ارزیابی اولیه توسط بانک مذکور و بدون ارائه وثیقه و ضامن، از اعتبار درنظر گرفته شده در این طرح ملی برای خرید کالاهای مورد نیاز خود در اسفندماه سال جاری استفاده کنند و پرداخت آن را در اردیبهشت ماه سال آینده انجام دهند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *