اخبار ویژه, جامعه

جریمه های رانندگی افزایش می یابد

رییس پلیس راهوار با اعلام اینکه افزایش جریمه‌ها برای پیشگیری از حوادث رانندگی در دستور کار قرار گرفته است. گفت:

Print Friendly, PDF & Email
کد خبر : 6848
پنجشنبه 24 اسفند 1402 - 9:32

رییس پلیس راهوار با اعلام اینکه افزایش جریمه‌ها برای پیشگیری از حوادث رانندگی در دستور کار قرار گرفته است. گفت: امکانات دولتی به تنهایی قادر به کاستن از ترافیک و کاهش حوادث جاده‌ای نخواهد بود، بنابراین بهره‌گیری از ظرفیت ارزشمند بخش خصوصی در این حوزه بسیار ضروری است.

سردار سید تیمور حسینی روز پنجشنبه در رزمایش انتظامی و امدادی نوروزی مازندران افزود: هرچه زیر ساخت‌های پلیس راهور افزایش یابد کمتر از ۳۰ درصد در پیشگیری از حوادث رانندگی اثر گذار است.

وی اظهار کرد: عامل انسانی بیشترین علت را در بروز حوادث جاده ای دارد که با بهره مندی از ظرفیت بخش خصوصی باید آن را کاهش دهیم.

سردار حسینی با بیان این مطلب که سیاست‌های تنبیه و تشویق در کاهش آمار حوادث رانندگی اثر گذار است، ادامه داد: در نشست روز گذشته هیات دولت این موضوع بحث شد و افزایش جریمه‌ها برای پیشگیری از حوادث رانندگی در دستور کار قرار گرفت.

رییس پلیس راهوار فراجا با ذکر این نکته که باید به گونه ای عمل شود که ارتکاب به جرم مقرون به صرفه نباشد، ادامه داد: برای رسیدن به این هدف بسته‌های تشویقی خوب باید مد نظر قرار گیرد که در این بحث پیشنهادهایی ارائه شد.

وی ادامه داد: در سال آینده ناوگان خودرویی پلیس راهور افزایش خواهد یافت که این افزایش برای استان مازندران هم اعمال خواهد شد.

سردار حسینی افزود: مازندران با آمار هشت درصدی تردد در کشور از جمله استان‌های پرتردد است که در همه فصل‌ها مسافران و گردشگران زیادی به آن سفر می‌کنند.

رییس پلیس راهوار با بیان این مطلب که با توجه به هم‌نشینی ماه مبارک رمضان و عید نوروز الگوی سفر شهروندان تغییر کرد، ادامه داد: این تغییر الگوی سفر سبب افزایش خواب آلودگی خواهد شد که همه باید این مهم را مورد توجه ویژه قرار دهند.

این مقام انتظامی مسوول تصریح کرد: با راه اندازی ایستگاه‌های سلامت در طرح نوروزی از رانندگان خواسته می‌شود در صورت خستگی در استراحت کنند تا در کاهش حوادث اثر گذار باشد. /ایرنا

Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *