فرهنگ و هنر, ویدیوها

طناز «صبح جمعه با شما» درگذشت و بی سروصدا به خاک سپرده شد

تهیه‌کننده برنامه رادیویی «صبح جمعه با شما» با بیان اینکه زنده یادمرتضی تبریزی فردی بسیار شوخ طبع و با معرفت

Print Friendly, PDF & Email
کد خبر : 5999
یکشنبه 20 اسفند 1402 - 15:03

تهیه‌کننده برنامه رادیویی «صبح جمعه با شما» با بیان اینکه زنده یادمرتضی تبریزی فردی بسیار شوخ طبع و با معرفت بود، عنوان کرد: هر چه از مهربانی و دست و دلباز بودن این هنرمند بگویم کم است.

وی ادامه داد: همیشه بدون حاشیه کار می کرد و به موقع سر ضبط حاضر می شد، حتی اگر زمان ضبط طولانی می‌شد خم به ابرو نمی آورد و گلایه‌ای نمی‌کرد. با همکارانش بسیار مهربان رفتار می کرد. زنده یاد مرتضی تبریزی شاخصه‌های زیادی در کار داشت و می‌توان گفت توانایی تقلید صدایش بی‌نظیر بود و می توانست نقش بزرگان رادیو را بازی کند، حتی من با حضور او توانستم نقش دست و دلباز را که زنده یاد منوچهر نوذری بازی کرده بود باری دیگر احیا کنم. نکته قابل تامل این است که مردم ناخودآگاه فکر می کردند این بخش های نمایشی با حضور بازیگر اصلی اش روی آنتن رفته است.

این تهیه کننده بیان کرد: مرتضی تبریزی در یکی دو سال اخیر بیمار شده بود و قدرت تکلمش را از دست داده بود و زمانی که با او تماس می گرفتیم به سختی متوجه حرف هایش می‌شدیم. او نه تنها در رادیو نقش های بسیاری به جا گذاشته بلکه در تئاتر هم سابقه درخشانی دارد. مردم هرگز نقش هیبت در برنامه صبح جمعه با شما را فراموش نخواهند کرد. او همیشه مهربان بود و با هیچکس عناد نداشت. بدون تردید یکی از بهترین‌های صبح جمعه با شما را از دست دادیم. او خالق تیپ‌های زیادی در برنامه بود و هر زمان به تیپ جدیدی می رسید با من در میان می‌گذاشت برای چنین تیپی هم نقش بنویسیم.

مردی آرام و بدون حاشیه

اصغر سمسارزاده از هنرمندان پیشکسوت برنامه صبح جمعه با شما درباره درگذشت زنده یاد مرتضی تبریزی عنوان کرد: من از سالهای دور مرتضی را می شناختم. دوستی من و مرتضی به ۴۰ سال قبل برمی گردد، حتی او من را به سعید توکل تهیه کننده وقت برنامه صبح جمعه با شما معرفی کرد و من از همان زمان راهی این برنامه شدم که سال‌هاست روی آنتن قرار دارد.

وی تاکید می کند: هر چه درباره مرتضی بگویم کم است. او هنرمندی توانمند بود و بسیار هم آرام و بدون حاشیه. هیچ وقت اعتراضی نمی‌کرد و همیشه در آرامش کارش را انجام می داد. او هرگز آزاری به کسی نرساند. به قول معروف همیشه سرش به کار خودش بود و اگر جایی کمکی از دستش بر می آمد حتما انجام می داد. واقعا حیف که او را از دست دادیم. هنرمند بی نظیری بود.

سکانسی خاطره انگیز از هنرنمایی مرتضی تبریزی

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *