گوناگون, ورزشی

فروتن مثل یورگن | کلوپ برای پپ سنگ تمام گذاشت

لیورپول روز یکشنبه در یکی از حساس‌ترین دیدارهای این فصل باید روبروی منچسترسیتی به میدان برود و این بازی از حساسیت خاصی برای

Print Friendly, PDF & Email
کد خبر : 5538
جمعه 18 اسفند 1402 - 23:56

لیورپول روز یکشنبه در یکی از حساس‌ترین دیدارهای این فصل باید روبروی منچسترسیتی به میدان برود و این بازی از حساسیت خاصی برای هر دو تیم برخوردار است.

اختلاف یک امتیازی این دو تیم در صدر جدول باعث شده است که این دیدار برای هر دوی آنها بسیار مهم باشد. این در حالی است که رویارویی کلوپ و  پپ گواردیولا همیشه حساسیت بالایی داشته و دیدارهایی خاطره انگیز و تماشایی را رقم زده است.

کلوپ در آستانه این بازی در نشست خبری حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

حواشی ترنت الکساندر آرنولد: تا به حال افراد کمی بوده‌اند که به من گفته‌اند چه حرفی را باید بزنم و چه حرفی را نباید بزنم. نمی‌دانم چند بار گفته‌ایم که احترام زیادی برای سیتی قائل هستیم. پپ بهترین مربی دنیاست. من در بهترین روزها حتی به شرایط او نزدیک هم نبودم!

او بازیکنانی باورنکردنی دارد، بهترین شماره ۹ دنیا، دی بروینه در کنار استیون جرارد در تاریخ ماندگار خواهد بود! فیل فودن که بهترین بازیکن انگلیسی است. ترنت هم این موضوع را درک می‌کند اما او هوادار لیورپول است. دو سال پیش ما مراسمی پس از این که شب قبلش لیگ قهرمانان را از دست داده بودیم داشتیم. یک شهر را نام ببرید که بتواند این کار را انجام دهد.

این باشگاه برای ما بسیار خاص است. بنابراین اگر ما چنین احساسی داریم، پس چرا نباید آن را زبان بیاوریم؟ این احساس او بوده است. من مطمئنم که او هم برای سیتی احترام قائل است. آنها موفق‌ترین تیم در انگلیس و شاید اروپا در چند سال اخیر هستند. رکوردی عجیب دارند. خبرنگارها عاشق این مصاحبه‌ها هستند که کسی نظرش را می‌گوید و تمام دنیا به او واکنش نشان می‌دهند.

بازی برابر سیتی: بازی با سیتی همیشه مهم بوده است. مطمئن نیستم که این بازی مشخص کننده تکلیف قهرمان باشد. هنوز خیلی زود است، نه؟ من فکر نمی‌کنم کسی پس از این بازی بتواند جشن قهرمانی بگیرد اما بازی مهمی است. حریفی بسیار قدرتمند داریم. بنابراین پنهان نمی‌کنیم که به دنبال پیروزی هستیم اما می‌دانیم که سخت است و هیجان بسیاری داریم.

آنفیلد: تاثیر آنفیلد روی دیدارهای مهم همیشه مشخص است. جوی که هواداران ما می‌توانند ایجاد کنند، بی نظیر است. جو این ورزشگاه انرژی زیادی به ما می‌دهد. آنفیلد برای ما عامل بسیار بسیار مهمی است.

رقابت با گواردیولا: من احساس نمی‌کنم رقابتی در کار باشد اما درک می‌کنم که این نام را روی آن بگذارید. هر دو بسیار اهل رقابت هستیم و دوست داریم برنده باشیم. هر دو بازیکنان خوبی در اختیار داریم. اینطور نیست که رقیب هم باشیم. قبلا هم گفتم که در آینده با احترام با هم برخورد خواهیم کرد.

مسئله بازی این هفته به هیچ وجه این نیست که این بازی قرار باشد آخرین بازی برای من باشد. ما شاید در جام حذفی دوباره دیدار کنیم. این که من جزئی از این رقابت جذاب دو تیم بودیم بسیار فوق العاده است. ما بازیکنانی داریم که ۲۰ بار در چنین دیدارهایی حضور داشته‌اند اما هیجان این بازی خیلی خاص است.

شرایط سیتی: اگر هالند را ببینید متوجه خواهید شد که خیلی باهوش است. او هیچ نبرد یکسانی با هیچ مدافعی ندارد. من درک می‌کنم که شرایط چطور است اما فوتبال دیگر فقط بستگی به این که با بازیکنی نفر به نفر یارگیری کنید ندارد. ما باید با تمام سیتی روبرو شویم و برابر تمام این تیم دفاع کنیم.

اگر فن دایک بتواند هالند را خنثی کند، در این صورت فودن هست که توپ را بگیرد یا دی بروینه یا رودری. این بازی ابعاد بسیار متفاوتی دارد و ما ۴۸ ساعت فرصت داریم تا برای آن آماده شویم. تمام تلاش خودمان را به کار خواهیم گرفت. می‌دانیم که تیم خوبی هستیم و آنها هم تیم خوبی هستند. پس بیاید خوب بازی کنیم.

گواردیولا: او تمام جام‌های ممکن را به دست آورده اما در کنار زمین طوری است که انگار هیچ چیز کسب نکرده است. اشتیاقی که دارد در صورتش پیدا است. کارهای بسیاری در طول سال‌ها با تیم‌هایش انجام داده و همیشه حرفه‌ای بوده است. چطور می‌توانم مربیان را از روی گذشته آنها قضاوت کنم؟ پپ در تمام طول عمر من مربی فوق العاده‌ای بوده است.

من هرگز برابر او ناامید نشدم. سه هزار فوتبالیست را می‌شناسم که بهتر از من هستند اما هنوز عاشق این بازی ماندم. بنابراین این که پپ از من بهتر است ناامیدم نکرد، بلکه باعث شد مربی بهتری باشم. من رکورد خوبی برابر پپ دارم اما نمی‌دانم این اتفاق چطور رخ داده است.

می‌دانم که در کارم خوب است. می‌دانم که من بد نیستم اما او بهترین است. من بیشتر اوقات کارم را بدون رویارویی با او انجام دادم. دلایل بسیاری برای این که چرا او بهترین است وجود دارد. نمی‌توانم بگویم کجا اما شاید من هم از جهاتی بهتر باشم. شاید بعضی افراد از سبک بازی ما بیشتر خوش‌شان بیاید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *