جامعه

هرگونه صید ماهی در خوزستان ممنوع اعلام شد

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: صید ماهی در رودخانه‌ها و تالاب‌های خوزستان همزمان با فصل

Print Friendly, PDF & Email
کد خبر : 6397
سه شنبه 22 اسفند 1402 - 8:32

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: صید ماهی در رودخانه‌ها و تالاب‌های خوزستان همزمان با فصل تکثیر و تخم‌ریزی ماهیان ممنوع شد.

در این اطلاعیه که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت به عموم مردم به ویژه صیادان و فروشندگان ماهی اعلام شده که هرگونه صید، حمل، عرضه و فروش ماهی رودخانه‌ای طبق مقررات حفاظت محیط زیست از ۲۰ اسفند جاری تا تاریخ صدور مجوز صید در سال ۱۴۰۳ که مقارن با فصل تکثیر و تخم‌ریزی ماهیان است در همه منابع آبی شهرستان‌ها اعم از رودخانه، تالاب، دریاچه و آب بند‌های طبیعی و… ممنوع اعلام می‌شود.

در این اطلاعیه از صیادان خواسته شده به منظور حفظ ذخایر آبزیان و منابع طبیعی خدادادی در فصل ممنوعه از هر گونه فعالیت صید و صیادی خودداری کنند.

همچنین در این اطلاعیه ذکر شده که با توجه به نزدیک شدن به روز‌های پایانی سال به منظور جلوگیری از خرید و فروش آبزیان توسط برخی افراد سودجو که با صید و فروش غیرقانونی گونه‌های وحشی مانند مار، مارماهی، لاک پشت و سمندر، علاوه بر نابود کردن نسل این گونه جانواران، به دلیل وجود بیماری‌های مشترک انسان و حیوان، موجبات انتقال و شیوع بیماری را فراهم می‌کنند، مردم از خرید هر یک از این گونه‌ها خودداری کنند.

شهروندان در صورت مشاهده تخلف آن را به شماره‌های ۱۵۴۰ یا ۷۱-۳۷۷۳۷۷۶۹ اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان و ادارات محیط زیست شهرستان‌ها گزارش کنند.

یک هزار و ۷۰۰ شناور صیادی در خوزستان به صورت قانونی کار صید را انجام می‌دهند. /مهر

Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *