خواندنی ها, گوناگون

کوهی از طلا در کنار یک فسیل کشف شد ! | عکس

مقبره کشف شده در سایت باستان شناسی ال کانیو، در کشور پاناما آمریکای شمالی در محل گورستان بزرگی است که

Print Friendly, PDF & Email
کد خبر : 5157
پنجشنبه 17 اسفند 1402 - 13:50

مقبره کشف شده در سایت باستان شناسی ال کانیو، در کشور پاناما آمریکای شمالی در محل گورستان بزرگی است که مربوط به فرهنگ کوکله پیشاکلمبی یا گران کوکله در حدود سال ۷۰۰ پیش از میلاد می‌شود که در سال ۱۰۰۰ پس از میلاد متروک شد. این فرهنگ از حدود سال ۲۰۰ قبل از میلاد تا سال ۱۵۵۰ میلادی در این منطقه وجود داشت و به دلیل سبک هنری خاصی که داشت، شناخته می‌شود.

مصنوعات موجود در مقبره‌ای که به تازگی کشف شده، فارغ از اینکه کاملا از طلا ساخته شده، به طور باورنکردنی درصد بزرگی از آثار باستانی استان کوکله پاناما را به خود تعلق داده‌است.

باستان شناسان در این مقبره تعدادی اشیاء باستانی سرامیکی و همچنین چندین شی طلا را کشف کردند که شامل دو کمربند ساخته شده از مهره‌های طلای کروی شکل، چهار دستبند، دو گوشواره به شکل انسان (یک مرد و یک زن)، یک گوشواره به شکل تمساح، پنج گوشواره ساخته شده با دندان نهنگ با غلاف طلا،مجموعه‌ای از صفحات دایره‌ای طلا، دو زنگ، مجموعه‌ای از فلوت‌های استخوانی و همچنین دستبند و دامن ساخته شده با دندان سگ می‌شود.

این آثار طلا دارای ارزش تاریخی و فرهنگی غیر قابل محاسبه است و به گقته باستان‌شناسی که از سال ۲۰۰۸ حفاری‌هایی را در این مکان انجام می‌دهد، به نظر می‌رسد این مقبره متعلق به یک مرد بالغ با موقعیت بالا در حد یک لرد بزرگ بوده است. در این مقبره بقایای یک مرد بالغ حدودا ۳۰ تا ۴۰ ساله و همچنین چندین فرد دیگر که قربانی شده بودند وجود داشت.

پژوهش‌ها بر روی این قبر و نحوه قرارگیری مرد در آن به شکلی که صورتش رو به پایین بود و روی یک زن قرار داشت نشان می‌هد که همانطور که در این فرهنگ مرسوم بوده، افراد بزرگ پس از مرگ همراه با چندین نفر به عنوان خدمت گذاران دفن شوند این گور نیز متعلق به مرد بوده و این افراد نیز در کنار او دفن شده‌اند تا این مرد را در زندگی پس از مرگ همراهی کنند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *