گوناگون, ورزشی

شوک به رئال مادرید | ۴ سال و ۹ ماه زندان برای آنچلوتی !

سرمربی رئال مادرید به دو جرم علیه خزانه‌داری عمومی متهم شده است، زیرا علی‌رغم این واقعیت که آنچلوتی وضعیت خود را به

Print Friendly, PDF & Email
کد خبر : 5008
چهارشنبه 16 اسفند 1402 - 18:42

سرمربی رئال مادرید به دو جرم علیه خزانه‌داری عمومی متهم شده است، زیرا علی‌رغم این واقعیت که آنچلوتی وضعیت خود را به عنوان فرد مقیم اسپانیا برای مقاصد مالیاتی تایید و منعکس کرده و اقامتگاهش در مادرید بود، عملکرد مربوط به بهره‌برداری از حقوق تصویر خود را به نهادهای دیگر منتقل کرده بود.

در متن شکایت تاکید شده است، آنچلوتی که الان روی بازی لیگ قهرمانان مقابل لایپزیش تمرکز کرده، در ۴ ژوئیه ۲۰۱۳ یک قرارداد کاری به عنوان مربی رئال مادرید برای دوره بین جولای ۲۰۱۳ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۶ امضا کرد. در آن قرارداد درآمد حاصل از انتقال حق تصویر به باشگاه را نیز مشخص کردند.

علاوه بر این، مشخص شده که از ژوئیه ۲۰۱۳ متهم شروع به کار و اقامت در اسپانیا کرد و به عنوان اقامتگاه خود ملکی واقع در میدان مرکزی مادرید ایجاد کرد. با این حال، زمانی که مربی در ۲۵ می ۲۰۱۵ رابطه خود را با رئال مادرید پایان داد، خانه را تا اکتبر همان سال در اجاره نگه داشت، بنابراین در طول سال ۲۰۱۵ اسپانیا مرکز اصلی روابط کاری او بود.

دادستانی تاکید می‌کند که به منظور اجتناب از مالیات بر درآمد حاصل از حقوق تصویری یاد شده، چه آنهایی که توسط رئال مادرید و چه برندهای دیگر برای رویدادهای مختلف دریافت می شود، مربی ایتالیایی به شبکه‌ای “پیچیده” و “گیج‌کننده” از تراست‌ها و شرکت‌های ثبت شده متوسل شد.

آنچلوتی انتقال حقوق تصویر خود را به نهادهایی که فاقد فعالیت واقعی و ظرفیت بهره‌برداری هستند و در خارج از اسپانیا مستقر بودند، شبیه‌سازی می‌کرد، بنابراین به دنبال عدم شفافیت در مقابل خزانه‌داری عمومی اسپانیا و پنهان کردن ذی‌نفع واقعی درآمد حاصل از آن بود. به طوری که نه خود او و نه هیچ‌یک از شرکت‌های مذکور مجبور به پرداخت مالیات بر مبالغ کلان دریافتی در اسپانیا یا خارج از کشور اسپانیا نباشند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *